Chystané změny v projektu Hero Hotel

5. 5. 2020
Rádi bychom vám dali vědět, co se v následujících dnech a týdnech v našem projektu chystá. Asi jste si všimli, že jsme původní iniciativu Zachraň hotel přejmenovali na Hero Hotel. Na mysl nám totiž nepřestávala přicházet jedna myšlenka – mluvíme o zachraňování hotelů, ve skutečnosti jsou to ale hotely, kdo zachraňuje jiné.

S touto změnou přišel i nový web, který projde ještě jednou finální úpravou. Rozhodli jsme se poděkovat těm, kteří stojí v první linii. V rámci Hero Hotel tak nově mohou hotely nabízet tzv. “Víkendy zdarma”. Zároveň bude zřízen transparentní účet, na který budou moci lidé i firmy zasílat finanční prostředky, které poté rovným dílem mezi zapojené hotely rozdělíme.

 

Co z projektu zmizí? 

Z webu Hero Hotel úplně zmizí možnost prodávat vlastní vouchery. Sledujeme zde jednak bezpečnost a především transparentnější pojetí celé kampaně vůči veřejnosti. 

 

Jaké nástroje Hero Hotel nabídne

 

  • Možnost nabídnout azylové bydlení pro lidi v první linii nebo pro “karanténní bydlení” – tento nástroj bude fungovat jako doposud a to až do konce nouzového stavu, kdy z webu úplně zmizí – jednoduše už nebude potřeba. 

  • Možnost zapojení do programu “Víkend zdarma” – o tomto programu více níže v textu.

  • Možnost vložení vlastního booking engine, tedy odkazu na web ubytovacího zařízení, kde si mohou hosté rezervovat pokoje. Pakliže hotel nemá vlastní booking engine, může využít například tento nástroj: https://mevris.cz/cs/online-rezervacni-system.

  • Možnost vložení vlastního voucher e-shopu, tedy odkazu na web, kde ubytovací zařízení nabízí své vlastní poukazy. Pokud hotel nemá vlastní e-shop, může bezplatně využít stávající řešení na prodej voucherů z Hero Hotel a jednoduše jej vložit do svého webu. Návod na implementaci e-shopu bude dostupný z administrace Hero Hotel.

  • Možnost přímého prodeje na webu Hero Hotel ZDARMA, tedy bez provize. Tato možnost bude v prvních týdnech dostupná pouze klientům Hotelového systému Better Hotel od Mevrisu, v dalších týdnech si budou moci do Hero Hotel vložit svou dostupnost a ceny i ostatní, a začít tak využívat Hero Hotel jako další z prodejních kanálů (OTA) – ovšem zcela zdarma, bez provize

 

Je na pouze na majitelích a provozovatelích ubytovacích zařízení, do jakých programů se zapojí nebo jaké nástroje využijí. Obecně ale platí, že čím více dobra nabídnou (azylové bydlení, víkendy zdarma), tím více budou na portále vidět a tím větší šanci mají na získání nové klientely. Stejně tak budou následně topované ty profily, které budou nabízet možnost přímé rezervace přes portál Hero Hotel. 

 

Jak fungují víkendy zdarma?

Jednoduše řečeno “Víkend zdarma” je benefit, který se hotely rozhodnou zdarma nabídnout lidem, kteří se podíleli na zvádnutí pandemie. Cílovou skupinou jsou lidé v první linii tak, jak je definovala vláda ČR. Každé ubytovací zařízení může nabídnout 6 až 24 víkendů zdarma (ve vyjímečných případech je možné se domluvit i na jiném počtu), které se budou postupně emitovat každý měsíc od vstupu do programu až do května 2021, vždy každý měsíc jeden víkend za jedno ubytovací zařízení plus všechny, které budou navíc nad počet měsíců zbývajících do konce programu. 

 

Preferujeme skutečně víkendy, tedy pátek až neděle s tím, že si můžete s hostem domluvit termín i rozsah nabízených služeb. Platí také, že objednaný Víkend zdarma by měl být odbydlen nejpozději do 6 měsíců po jeho objednání hostem. Samozřejmě – finální domluva je na ubytovacích zařízeních a na hostovi. 

 

Po zarezervování Víkendu zdarma obdrží host i hotel potvrzovací email. Následně je potřeba se s hostem spojit a nabídnout mu volné termíny. Pakliže jsou aplikovány nějaké speciální podmínky (vyloučení určitých termínů), je potřeba je uvést při aktivaci programu v administraci Hero Hotel.

 

Je opět na hotelech, zda budou chtít se do této části projektu Hero Hotel zapojit. Z naší strany plánujeme několikaměsíční kampaň, která tuto iniciativu podpoří a tím prodlouží trvání našeho neziskového projektu na podporu ubytovacích zařízení nejen v Česku, ale také na Slovensku. 

 

Co hotely získají zapojením do programu “Víkend zdarma”?

  • přivítají nové hosty a zákazníky, kteří budou vděčni za jejich pomoc

  • zviditelní své místo a získají pozitivní PR

  • získají marketingovou podporu v rámci dlouhodobé komunikace naší iniciativy

 

Pokud byste měli nějaké dotazy, neváhejte se na nás obrátit – rádi vše vysvětlíme a pomůžeme s tím, co bude v našich silách.