České hotely věnovaly přes 600 víkendových pobytů zdarma

31. 7. 2020
Srpen bude třetím měsícem, kdy si na našem webu o tzv. “Víkend zdarma” můžou zažádat ti, kteří bojovali během pandemie v první linii. Hotely ze všech koutů Česka už poskytly více než 600 takových pobytů a během prvních dvou měsíců o ně projevily zájem stovky zdravotníků, záchranářů a dalších pracovníků záchranných složek. 

Hero Hotel začínal s cílem poskytovat azylové ubytování těm, kteří to v době pandemie potřebovali, se v tuto chvíli zaměřuje právě na poděkování formou víkendových pobytů zdarma. Zhruba 200 těchto pobytů je již rozdaných a někteří ze zájemců už si dokonce víkend na vybraném místě užili.

“Celému týmu #herohotel bych chtěla srdečně poděkovat za umožnění pobytu pro sebe a dceru Mirabellku v Hotel U Beránka v Náchodě. Nachází se na strategickém místě, a sice pouze několik kilometrů od Adršpachu a Babiččina údolí. Hotel se nachází přímo v historickém centru v nádherné secesní budově. Místní kuchař potěšil nejen okem, ale i výbornými chutěmi, místní kavárna je ve městě vyhlášená,“ popsala Michi Albadri, která v době pandemie pracovala na oddělení gerontopsychiatrie.

Někteří si ještě nějaký ten čas počkají, nicméně jsme rádi, že s námi sdíleli svůj příběh jako například Jana Ticháčková: „Děkujeme za víkend, na který se s přítelem moc těšíme. Sice to bude až v říjnu, ale počkáme si a alespoň trochu vypneme. Pracuji jako fyzioterapeutka v ambulantní sféře. Na rozdíl od jiných zařízení jsme v době koronavirové poskytovali akutní rehabilitaci pooperační, dále také chronicky nemocným klientům (i dětem), kteří to potřebuji celoročně. Práce byla kvůli všem nařízením a nutným ochranným pomůckám náročná.” A na jaké místo se s přítelem na podzim vydají a proč právě sem? “Padl nám do oka penzion U svatého Jana, který splňoval naši představu klidného víkendu v přírodě a v dojezdové vzdálenosti na Šumavu i do jižních Čech.“

Máme radost, že české hotely tímto způsobem pomáhají těm, kteří si to rozhodně zaslouží a jejichž rodiny to neměly během pandemie lehké: “Předně bychom rádi poděkovali za naprosto výjimečnou nabídku, víkend volna bodne hlavně našim dětem, které přišly o rodinnou dovolenou během krize vzhledem k pracovní povinnosti,” uvádí Václav Jordán, který má dvě malé dcerky. Spolu s nimi a manželkou vyrazili do Prahy, do krásného hotelu Casa Marcello přímo v centru metropole.