Lidé v první linii využili už přes 300 víkendů zdarma

8. 3. 2021
Za pár dnů to bude rok, co se život v Česku ze dne na dne změnil a my se ocitli poprvé uzavřeni doma. Po celé republice se zvedla vlna solidarity a i my jsme tenkrát přemýšleli jak pomoci těm, kteří stáli v první linii. Vznikl tak projekt Zachraň Hotel, který je teď všem známý jako Hero Hotel.

Téma koronaviru už je tu s námi už poměrně dlouho a ještě nějakou chvíli pravděpodobně zůstane. I my v projektu Hero Hotel si přejeme, aby se situace co nejdříve stabilizovala a vy jste mohli objevovat krásy kouzelných míst nejen v Česku. Věříme, že stačí jen pár měsíců vydržet a opět bude možné cestovat, užívat si výletů, sportovat a čerpat energii z místních lesů.

Do té doby bychom ale měli dělat vše pro to, aby světlo na konci tunelu přišlo co nejrychleji. Kromě osobní zodpovědnosti k sobě i ostatním můžeme všichni alespoň malou měrou pomoci těm, co to mají v této situaci nejnáročnější – zdravotníkům.

Bude to skoro rok, co vloni na jaře vznikl Hero Hotel, projekt podporující doktory a sestry, který nabízí ubytování zdarma na zapojených místech. Na místech, kde si mohou odpočinout, získat nové síly a užít zasloužený klid. Dlouho jsme tenkrát přemýšleli, jak bychom se my a naši partneři mohli zapojit tak, aby naše pomoc dávala smysl i vzhledem k tomu, čemu rozumíme nejlépe – ubytování v Česku.

I přesto, že se věnujeme projektu Hero Hotel nad rámec své každodenní agendy a nedokážeme mu darovat tolik času, kolik bychom si přáli, dokázali jsme se 126 zapojenými hotely zorganizovat 339 víkendů zdarma v celkové hodnotě přes 1.500.000 Kč.

Věříme, že společně s jinými iniciativami dokážeme potěšit alespoň některé z bojovníků s bílým pláštěm a oni to i díky naší pomoci nevzdají. Uvědomujeme si, že jsou to právě oni, na kterých stojí naše zdraví a životy.

A moc jim za to děkujeme.